ГРУПА "ВЕСЕЛКА" ВИХОВАТЕЛІ:ПАЛІНЧАК О.М. ТОДАВЧИЧ Г.М. "Нема щастя без здоров*я"
Народна педагогіка ставить піклування,про
здоров*я та фізичний розвиток дітей на перше місце(«Нема щастя без
здоров*я»,»Здоровому все здорово»).З цього,по суті,й розпочинається виховання дитини в сім*ї. Велике значення нормального фізичного
розвитку зумовлювалось цілком реальними життєвими потребами.Сила і
витривалівсть,стійкість і спритність в народі високо цінятся.Ці риси батьки
прагнули виховати в своїх дітей фізична і розумова діяльність завжди
перебувають у тісному зв*язку(«Сила без голови маліє,а розум без силий
мліє»),однаково репрезентуючи позитивні ознаки особистості(«Сила та розум-краса
людини»).Піднесення рівня фізичного розвитку поліпшує розумову діяльність
людини.«В здоровому тілі-здоровий дух»
Система фізичного виховання це історично
обумовлений тин соціальної практики фізичного виховання який включає
телеологічні,науково-методичні,програмово- роботи й відпочинку нормативні та
організаційні елементи,що забезпечують фізичне виховання громадян.
Велеким щастям для людини вважається
збереження здоров*я і працездатності до самої смерті(«Не смерть страшна,а
недуга»).Тому й щодня,вітаючись між собою,люди зачать один доброго здоров*я.
З метою здійснення нормального фізичного
розвитку дитина етнопедагогіка звертала увагу на необхідність додержання режму дня,харчування та сну,рівномірно
чергування.
Заняття з фізичного виховання"У квітковому містечку"
Мета:Продовжувати
формувати в дітей уміння правильно виконувати основні рухи.Вправляти в хотьбі по «слідах» ,стрибках у
довжину,киданні м*яча в горизонтальну ціль(кошик) із відстані 1,5 м. Удосконалювати вміння
підлізати під дугами висотою 50
см із положення навпочіпки,не торкаючись руками
предметів; уміння переступати предмети; повзати.Розвивати
рівновагу,зосередженість,увагу,вміння діяти за сигналом вихователя.
Запобігати виникненню плоскостопості та
сколіозу.Викликати інтерес до занять із фізичної культури,виховувати емоційну
чуйність,доброзичливіть, почуття взаємодопомоги.
Обладнання:Паперові
соняшники(для використання в загальнорозвивальних вправах); «Доріжка здоров*я»
для профілактики плоскостопості; 2 дуги,тунель «Дракончика»; м*ячі; кошик;
«річка» з тканини для перестрибування; морквинки з тканини; бутафорський кавун.
Хід заняття.
Вихователь:
Я-Вітамінка,хочу,щоб усі дітки росли здоровими та вемелими,а для цього вони
повинні їсти тільки корисну їжу,багату на вітаміни.Я запрошую вас до себе на
город,де я вирожую багато овочів.Дорога нас чекає не близька,та допоможе нам
під час подорожі усиішка.Дуже хочется малятам подорож розпочинати!Тож
вирушаймо!(діти йдуть по колу).
-Звичайна ходьба
-Ходьба з високим підніманням ніг.
(Нам на дорозі
зустрілися камінці.Щоб не впасти,треба під час ходьби високо піднімати ніжки).
-Ходьба навшпиньках.(«Як лисичка»).
-Біг.(Нам треба поспішати).
-Ходьба парами .(Давайте покажемо,які ми
дружні малята,тримаємо міцно руку друга).
(Діти
зупинилися у колі).
Вихователь:Ось ми з вами дібралися до мого
соняшникового поля.Подивітся,які гарні та великі соняшники виросли у
мене,Вітамінки.Зернятка соняшника корисні ,вони містять вітаміни.
Комплекс загальнорозвивальних вправ із соняшниками.
«Соняшники прокидаються».Піднімання рук
через сторони вгору (4-5 раз)
В.п-о.с.;1-3-підняти руки через сторони вгору,піднятися на
носочки,подивитися на соняшники;4-в.п.
2. «Вітерець гойдає соняшники».
Нахили тулуба вперед та в сторони(5-6 р.)
В.п.-о.с,руки підняти вгору; 1-нахил
вправо; 2-в.п.;3-нахил в ліво;4-в.п.;
3. «Соняшники ховаютсья»(4-5 р.)
В.п.-о.с.руки за спиною.
-Де наші соняшники?
1-витягнути руки вперед,сказати: «Ось
вони!»; 2-в.п.;3-1;4-2.
4. «Соняшники
виросли далеко».
Нахили тулуба вперед з в.п. сидячи(4-5 р.)
В.п.-сидячи,ноги нарізно,соняшники тримати
перед грудьми; 1-нахилитися вперед,покласти соняшники в руки;
4-випрямитися,підняти руки із соняшниками вгору.
5. «Соняшники
виросли високі».
Вправа для профілактики деформації
хребта(4-5 р.)
В.п.- лежачи,руки витягнути вперед;
1-підняти руки вгору,прогнутися; 2-в.п.; 3-1; 4-2.
6. «Соняшникам
весело».
В.п.-те саме.Почергове згинання та
розгинання ніг у колінах.
7. «Соняшники
радіють».
Стрибки.
8. «Налетів
вітерець».
Вправа на відновлення дихання(5-6 р.)
Вихователь:Давайте складемо гарний букет із
соняшників(зібрати соняшники).
(Звучить весела музика,із будиночка виходить
Незнайко.Діти вітаются з ним,запрошують із собою в подорож.Стрибки в довжину з
місця фронтальний спосіб організації дітей).
Вихователь:Перед нами з*явилася річечка
невеличечка.Треба перестрибнути її так,щоб не намочити ніжки.У всіх ніжки
повинні бути сухими.
Річка,річка-невеличка,
Не мочи ти діткам ніжки.
Вихователь:Незнайко намочив ніжки,на піщаній
доріжці з*явилися сліди.
у Квітковому Містечку
Псохогімнастика
«Подаруй усмішку»
Вихователь:Малята!До нас завітали гості.Ми
зустрінемо гостей усмішкою.
-Як ви
усміхаєтесь?Усміхніться,посміхніться,усміхніться!
Усмішкою
привітаємось з гостями.Нехай гості не сумують.Ви дітки гарні,і гостям із вами
дуже гарно,цікаво та весело.Як гарно усміхаються малята!
-А зараз розпочинається наша казочка...
У Квітковому Містечке
Жили собі діти,
Мали гарну вдачу
Та вміли дружити.
І дівчатка,і хлоп*ятка,
Всі робили тут зарядку.
З фізкультурою дружили,
Сонечку вони раділи.
1-а дитина.
Любі гості та малята!
В нас сьогодні справжнє свято!
Раді ми всіх вас вітати
Та здоров*я всім бажати!
2-а дитина
Ми-малята всі гарненькі,
І вродливі,чепурненькі,
Вмієм бугати,стрибати
Та не будем сумувати!
По слідочках підемо,
Може,там щось знайдемо.
(Діти виконують вправи на смузі
перешкод-потоковий спосіб організації дітей)
-Ходьба по «слідах».
-Підлізання під дугу.
-Кидання м*яча у горизонтальну ціль(кошик)
-Проповзання по тунелю «Дракончик».
-Переступання через предмети
Вихователь:Молодці,малятя,допомогли мені на
городі.
-Ой,дивітся,перед нами ще кавунчики з*явились.Давайте
з ними потанцюєм.
Дуже раді всі малята,
Зараз будуть танцювати.
(Тинин із кавунчиками).
(Незнайко заходить кавунчик із цукерками
дітей-сюрпризний момент,діти заходять під музику в будинок)
Незнайко.
На темне небо зіркове
Дивлюсь я,про все забувши,
Та найбільш воно чудове,
Коли місяць з*явився блиснувши.
(Подає шматочок місяця)
Незнайко:
Що таке?Це кому?
З гори впало це чому?
Що ж,шматочок я візьму.
Фея:Місяць з неба раптом впав.
Незнайко:Навіть трохи налякав.
Вітамінка: (визирнувши з будиночка)
Був місяць в нас,куди він зник?
Це схоже на затемнення.
Незнайко:
Але ж я знаю це чому.
І в цьому майже впевнений.
Шматочок місяця ось впав,
А це ж пригод повернення.
Ні,я не можу не засну.
Я до зірок негайно мчу.
(Пісня «Чомучка»,виконують Незнайко та
Фея)
Незнайко:Знаю я її,знову казку
розповідати буде
Фея:Так казку,але сьогодні вона буде
про чарівний світ,що навкруги нас.
Конспект інтегрованого заняття з мовленнєвого спілкування та музичного виховання.
Тема: ВИВЧЕННЯ ПІСНІ
«Я ЛИСИЧКА, Я СЕСТРИЧКА»
Мета: Вчити дітей правильно і
чітко промовляти звук (л); навчати дітей співати українські народні пісні;
звуконаслідувати слова; розвивати усне мовлення малят, голосовий апарат, пам'ять,
увагу; сприяти розвитку мовлення дітей; викликати веселий, радісний, святковий,
бадьорий настрій; виховувати ввічливість, чуйність, інтерес до народної
творчості.
Хід заняття
Задзвонив телефон. Вихователь бере трубку і відповідає на дзвінок.
Вихователь: - Діти, до нас у гості збирається прийти незвична гостя. Вона
каже, що в нашій групі дітки дуже
веселі, добрі і вона хоче з нами потоваришувати. Хто ж це? Ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку:
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не
сидиться,
А зовуть її ... (лисиця).
Вихователь: - Так, малята, це лисиця. А ось і
вона сама. (вносять іграшкову лисицю. Діти з нею вітаються). Лисичку звати
Аліса і вона хоче з вами познайомиться. (діти по черзі називають свої імена).
Алісо, яка ти красуня!
Вихователь: - Діти, уважно подивіться і скажіть, якого
кольору лисиця? Який хвостик у лисиці? Які вушка в лиски?
Вихователь: - Лисиця — лісова
тварина. Лисиця хижий звір, вона полює на дрібних
тварин. Шубка лиски рудого кольору. Лисиця пухнаста, хутро її гарне. У лисиці гарний пухнастий хвостик з
біленьким кінчиком. Лисичку вважають
дуже хитрою. Зайчики дуже бояться
лисицю. А ви, малята, також боїтеся руду лисичку? Я також думаю, що ні.
Давайте пограємо з лисичкою в гру
Рухлива гра «Хитра лисиця»
Вихователь: - Лисичка нікого не наздогнала.
Вона добра, лагідна. Ось послухайте пісеньку про неї.
Я лисичка, я сестричка,
Не ходжу без діла,
Я гусятка пасла,
Полювать ходила.
А сьогодні, у неділю,
Треба відпочити,
Свою хатку гарнесенько
Треба прикрасити.
А щоб краща, а щоб краща
Була моя хатка,
Піти треба у гайочок
Квіточок нарвати.
Вихователь: - Про кого співається в
пісні? Що робила лисичка? Чим прикрасила свою хатинку лисичка? Вам сподобалась
лисичка? Яка лисичка, на вашу думку?
Вихователь: - А зараз ми з вами вивчимо цю пісеньку і
виступимо перед маленькими дітьми.
Лисичці Алісі пора
вже вертатись в ліс. Вона вам вдячна за гостинність і на згадку про себе дарує
баночку з варенням.
|